Filter by price
Color
CPU
GPU
Processor
RAM
Storage
Apple
Apple iMac 24″ MWV13, M4 Chip with 16GB RAM, 256GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,800
Inclusive of VAT
| Model | iMac 24-inch |
|---|---|
| Model Number | MWV13 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| RAM | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Display Type | P3 Wide Color, True Tone |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Blue |
Apple iMac 24″ MWV33 M4 Chip with 16GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,400
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ MWV53, M4 Chip with 16GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Pink
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,750
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K10004K, M4 Chip with 32GB RAM, 2TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,750
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K10024N, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,380
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K10024Q, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Nano-Textured Display, English Keyboard | Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,100
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K1002FC, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Numeric Keyboard | Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,490
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K50004K, M4 Chip with 32GB RAM, 2TB SSD, 10-Core CPU 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,770
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K5001G5, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,380
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K50022J, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Nano-Textured Display, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,100
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K800084, M4 Chip with 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Orange
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,420
Inclusive of VAT
Apple iPad, 11″ MD4E4, Liquid Retina Display, A16 Chip, 128GB Storage, Touch ID, Wi-Fi, Up to 10 Hour Battery, Pink
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 1,300
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iPad 11-inch |
| Model Number | MD4E4 |
| Processor | Apple A16 Chip |
| Operating System | iPadOS |
| Internal Storage | 128GB |
| Screen Size | 11 Inches |
| Display Type | Liquid Retina Display |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Life | Up to 10 hours |
| Version | International Version |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Flash | LED |
| Camera Type | Primary Camera |
| Secondary Camera | 12 MP & Above |
| Charging Type | Type-C |
| Color | Pink |