Showing 1–12 of 20 results
Filter by price
Filter by brands
AppleApple 20
iMac
Apple iMac – MQRR3 – M3 8/10GPU 8GB 512gb Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,490
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ MCR24, M4 Chip with 24GB RAM, 512GB SSD, M4 Chip, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Desktop Computer, English Keyboard, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,750
Inclusive of VAT
| Model | iMac 24-inch |
|---|---|
| Model Number: | MCR24 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| RAM | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Display Type | P3 Wide Color, True Tone |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Silver |
Apple iMac 24″ MD2T4, M4 Chip with 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,800
Inclusive of VAT
| Model | iMac 24-inch |
|---|---|
| Model Number | MD2T4 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| RAM | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Display Type | P3 Wide Color, True Tone |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | DarkBlue |
Apple iMac 24″ MQRQ3, M3 Chip with 8GB RAM, 256GB SSD, 8-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,720
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ MWUC3, M4 Chip with 16GB RAM, 256GB SSD, 8-Core CPU, 8-Core GPU, English Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,150
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iMac 24-inch |
| Model Number | MWUC3 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU & GPU | 8-Core CPU-8-Core GPU |
| Neural Engine | 16-Core Neural Engine |
| RAM | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Two Thunderbolt / USB 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Silver |
Apple iMac 24″ MWUF3, M4 Chip with 16GB RAM, 256GB SSD, 8-Core CPU 8-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,150
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ MWUG3, M4 Chip with 16GB RAM, 256GB SSD, 8-Core CPU 8-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Pink
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,150
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ MWUU3, M4 Chip with 16GB RAM, 256GB SSD, M4 Chip, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Desktop Computer, English Keyboard, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,800
Inclusive of VAT
| Model | iMac 24-inch |
|---|---|
| Model Number | MWUU3 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| RAM | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Display Type | P3 Wide Color, True Tone |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Silver |
Apple iMac 24″ MWUV3, M4 Chip with 16GB RAM, 512GB SSD, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,890
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ MWV13, M4 Chip with 16GB RAM, 256GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,800
Inclusive of VAT
| Model | iMac 24-inch |
|---|---|
| Model Number | MWV13 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| RAM | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Display Type | P3 Wide Color, True Tone |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Blue |
Apple iMac 24″ MWV33 M4 Chip with 16GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,400
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ MWV53, M4 Chip with 16GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard, Pink
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,750
Inclusive of VAT