Showing all 4 results
Acer
Acer Nitro V 15 Gaming Laptop, 16GB RAM, 512GB SSD, 15.6″ FHD IPS 165Hz Display, Intel Core i5-13420H, GeForce RTX 5050 8GB GPU, English Keyboard, Windows 11 Home, Obsidian Black – NH.U1PAA.004
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,670
Inclusive of VAT
Acer Nitro V 15 Gaming Laptop, 16GB RAM, 512GB SSD, 15.6″ FHD IPS 165Hz Display, Intel Core i9-13900H, GeForce RTX 5060 8GB GPU, English Keyboard, No OS, Obsidian Black – NH.QZ8EM.001
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,270
Inclusive of VAT
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Nitro V 15 |
| Model / SKU | NH.QZ8EM.001 |
| Processor | Intel Core i9-13900H |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB NVMe SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Graphics Memory | 8GB GDDR6 |
| Display Size | 15.6 Inches |
| Display Type | FHD IPS |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Operating System | No OS |
| Keyboard | English |
| Usage Type | Gaming |
| Color | Black |
Acer Predator Helios Neo 16 AI PHN16-73-92X1 Gaming Laptop, 32GB RAM, 1TB Storage, 16″ WQXGA 240Hz Display, Intel Core Ultra 9 275HX, GeForce RTX 5070 Ti GPU, ENG Keyboard, Win11, Black – NH.U0UAA.001
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,980
Inclusive of VAT
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Predator Helios Neo 16 AI |
| Model Number | PHN16-73-92X1 |
| Product Code / SKU | NH.U0UAA.001 |
| Processor | Intel Core Ultra 9 275HX |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB NVMe SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Graphics Memory | High-Performance Dedicated VRAM |
| Display Size | 16 Inches |
| Display Type | WQXGA |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English |
| Usage Type | Gaming |
| Color | Black |
Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71-98RF Gaming Laptop, 32GB RAM, 1TB SSD, 16″ OLED 240Hz Display, Intel Core Ultra 9 275HX, RTX 5070 Ti 12GB GPU, English K/B, Win11, Black – NH.U0KAA.001
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,395
Inclusive of VAT
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Predator Helios Neo 16S AI |
| Model Number | PHN16S-71-98RF |
| Processor | Intel Core Ultra 9 275HX |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB NVMe SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Graphics Memory | 12GB GDDR6 |
| Display Size | 16 Inches |
| Display Type | OLED |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English |
| Usage Type | Gaming |
| Color | Black |