Filter by price
Filter by brands
Color
- AliceBlueAliceBlue 1
- BlackBlack 32
- BlueBlue 6
- DarkBlueDarkBlue 2
- DarkGrayDarkGray 4
- GrayGray 1
- IndigoIndigo 1
- LightBlueLightBlue 1
- LightGoldenrodYellowLightGoldenrodYellow 1
- LightGreyLightGrey 2
- LightSkyBlueLightSkyBlue 1
- MidnightBlueMidnightBlue 6
- OrangeOrange 1
- PinkPink 3
- SilverSilver 42
- Sky BlueSky Blue 5
- WhiteWhite 7
- Graphite 1
CPU
GPU
Processor
RAM
Storage
Shop
Apple MacBook Neo 13-inch, MHFC4, 8GB RAM, 512GB SSD, Liquid Retina Display, A18 Pro Chip, 6-Core CPU, 5-Core GPU, MacOS, English Keyboard with Touch ID, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,080
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model Number | MHFC4 |
| Display | 13-inch Liquid Retina |
| Resolution | 2408 x 1506 |
| Processor | A18 Pro Chip |
| CPU | 6-Core |
| GPU | 5-Core |
| Neural Engine | 16-core |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Battery Life | Up to 16 hours |
| Speakers | Dual-speaker sound system |
| Keyboard | English with Touch ID |
| Power Adapter | 20W USB-C Power Adapter |
| Ports | 1 x USB 3 (USB-C), 1 x USB 2 (USB-C) |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Silver |
Apple MacBook Neo 13-inch, MHFG4, 8GB RAM, 512GB SSD, Liquid Retina Display, A18 Pro Chip, 6-Core CPU, 5-Core GPU, MacOS, English Keyboard with Touch ID, Indigo
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,080
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model Number | MHFG4 |
| Display | 13-inch Liquid Retina |
| Resolution | 2408 x 1506 |
| Processor | A18 Pro Chip |
| CPU | 6-Core |
| GPU | 5-Core |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Neural Engine | 16-core |
| Battery Life | Up to 16 hours |
| Power Adapter | 20W USB-C Power Adapter |
| Speakers | Dual-speaker sound system |
| Keyboard | English with Touch ID |
| Ports | 1 x USB 3 (USB-C), 1 x USB 2 (USB-C) |
| camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Indigo |
Apple MacBook Pro 14-Inch MX2F3 M4 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 14CPU, 20GPU Liquid XDR Retina Display, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE04, M5 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, 10-core CPU, 10-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,800
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Pro |
| Model Number | MDE04 |
| Processor | Apple M5 Chip |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| Operating System | macOS |
| RAM | 16GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | Liquid Retina XDR |
| High Brightness & Wide Color (P3) | Yes |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE14, M5 Chip, 16GB RAM, 1TB SSD, 10CPU, 10GPU Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,250
Inclusive of VAT
| Color | Black |
|---|---|
| Model Number | MDE14 |
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE34, M5 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 10CPU, 10GPU Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,520
Inclusive of VAT
| Model Number | MDE34 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE44, M5 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, 10CPU, 10GPU Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,300
Inclusive of VAT
| Model Number | MDE44 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Color | Silver |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE54, M5 Chip, 16GB RAM, 1TB SSD, 10CPU, 10GPU Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,200
Inclusive of VAT
| Model Number | MDE54 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE64, M5 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 8,000
Inclusive of VAT
| Model Number | MDE64 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MW2W3, M4 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, Liquid Retina XDR Display, 10-core CPU, 10-core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,100
Inclusive of VAT
Apple MacBook Pro 14-Inch, MX2J3, M4 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina XDR Display, 14-core CPU, 20-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,195
Inclusive of VAT






