Showing 13–16 of 16 results
Filter by price
Filter by brands
AppleApple 16
Apple MacBook Air
Apple MacBook Air 15-inch Z1H2000RL, M4 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina Display, 10-Core CPU & 10-Core GPU, Midnight
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,050Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Air 15-inch |
| Model Number | Z1H2000RL |
| Processor | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory | 24GB Unified RAM |
| Storage | 1TB SSD |
| Display Size | 15.3 Inches |
| Display Type | Liquid Retina |
| Operating System | macOS |
| Keyboard | English |
| Camera | FaceTime HD Camera |
| Ports | 2x Thunderbolt / USB 4 ports, MagSafe 3 charging port, 3.5mm headphone jack |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Color | MidnightBlue |
Apple MacBook Air 15-inch, MC7A4, M4 Chip, 16GB RAM, 256GB SSD, Liquid Retina Display, 10-Core CPU & 10-Core GPU, Sky blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,200Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Air 15-inch |
| Model Number | MC7A4 |
| Processor | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Display | 15-inch Liquid Retina |
| Operating System | macOS |
| Keyboard | Keyboard |
| Ports | 2x Thunderbolt 4 ports |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Color | LightSkyBlue |
Apple MacBook Air 15-inch, Z1H0000PW, M4 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina Display, 10-Core CPU & 10-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,050Inclusive of VAT
| Model | Z1H0000PW |
|---|---|
| Processor | Apple M4 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 15-inch Liquid Retina Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Connectivity | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, 2x Thunderbolt / USB 4 |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Audio | Six-speaker sound system with Spatial Audio |
| Color | Silver |
Apple MacBook Air 15-inch, Z1HF000P1, M4 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina Display, 10-Core CPU & 10-Core GPU, Sky blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,040Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Air 15-inch |
| Model Number | Z1HF000P1 |
| Processor | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory | 24GB Unified RAM |
| Storage | 1TB SSD |
| Display Size | 15.3 Inches |
| Display Type | Liquid Retina |
| Operating System | macOS |
| Keyboard | English |
| Camera | FaceTime HD Camera |
| Ports | 2x Thunderbolt 4 ports |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Color | Sky Blue |