Showing all 4 results
Lenovo Laptop
Lenovo 15.6-Inch Casual Laptop Backpack B210 – Lightweight, Black, GX40Q17225
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 25Inclusive of VAT
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | B210 Casual Backpack |
| Model Number | GX40Q17225 |
| Type | Laptop Casual Backpack |
| Laptop Compatibility | Up to 15.6-Inch |
| Compartments | Multiple Storage Sections |
| Outside Fabric Material | Polyester |
| Color | Black |
Lenovo Legion 5 16IAX10 Gaming Laptop, 16″ Display, 32GB RAM, 1TB SSD, Intel Core Ultra 9 275HX, GeForce RTX 5060 8GB, Win11, English K/B, Storm Grey 83NX0000US
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,750Inclusive of VAT
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Legion 5 16IAX10 |
| Model Number | 83NX0000US |
| Display Size | 16-Inch |
| Display Type | WQXGA IPS |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Processor | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| GPU Memory | 8GB |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English |
| Color | DarkGray |
Lenovo Legion Pro 7 16IAX10H Gaming Laptop, 16″ WQXGA, 32GB RAM, 2TB SSD, Intel Core Ultra 9 – 275HX, GeForce RTX 5070 Ti 12GB GPU, English-Arabic KB, Win11, Black | 83F5008PAX
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 11,700Inclusive of VAT
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Legion Pro 7 16IAX10H |
| Part Number | 83F5008PAX |
| Processor | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Memory (RAM) | 32GB |
| Storage | 2TB SSD |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| GPU Memory | 12GB |
| Display Size | 16-inch |
| Display Type | WQXGA OLED |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Keyboard | English-Arabic |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Black |
Lenovo LOQ 15IRX10 Gaming Laptop, 15.6″ Display, 24GB RAM, 1TB SSD, Intel Core i7-13650HX, GeForce RTX 5050 8GB GPU, White English K/B, Win11, Luna Grey 83JE000WUS
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,150Inclusive of VAT
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | LOQ 15IRX10 |
| Model Number | 83JE000WUS |
| Display Size | 15.6-Inch |
| Display Type | FHD IPS |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Processor | Intel Core i7-13650HX |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| GPU Memory | 8GB |
| RAM | 24GB |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English (White Backlit) |
| Color | DarkGray |
