Showing all 2 results
MSI
MSI Katana 15 HX B14WGK, Gaming Laptop 32GB RAM, 1TB SSD, Intel Core i9-14900HX, 15.6 Inch FHD, 8GB Nvidia RTX 5070, Windows 11, English Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,230Inclusive of VAT
| Brand | MSI |
|---|---|
| Model | Katana 15 |
| Model Number | HX B14WGK |
| Processor | Intel Core i9-14900HX |
| Processor Generation | 14th Gen |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Graphics Memory | 8GB |
| Display Size | 15.6 Inches |
| Display Resolution | Full HD (1920 × 1080) |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English |
| Connectivity | Wi-Fi, Bluetooth, USB, HDMI |
| Usage Type | Gaming |
| Version | Middle East Version |
| Color | Black |
MSI Vector 16 HX AI A2XWIG Gaming Laptop, 32GB RAM, 1TB SSD, With 16-Inch Display, Core Ultra 9 275HX Processor, 16GB NVIDIA GeForce RTX 5080 Graphics, Windows 11 English-Arabic Cosmos Gray
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,480Inclusive of VAT
| Brand | MSI |
|---|---|
| Series | MSI Vector |
| Model Number | 9S7-15M352-008 |
| Processor | Intel Core Ultra 9 275HX |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Graphics Memory | 16GB GDDR6 |
| Display Size | 16 Inches |
| Display Type | High-Resolution Gaming Display |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English – Arabic |
| Version | Middle East Version |
| Average Battery Life | 8 Hours |
| Usage Type | Gaming |
| Color | DarkGray |
