Samsung Galaxy S25 Ultra 5G Smartphone – 1TB Storage, 12GB RAM, Titanium Black (Middle East Version)
AED 4,860
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV000VQ, 48GB RAM, 8TB SSD, 12‑core CPU, 16-Core GPU, Silver
AED 14,520
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV00026, 24GB RAM, 2TB SSD, 12-core CPU, 16-core GPU, Silver
SKU:
Z1JV00026
- Apple M4 Pro Chip with 12-core CPU, 16-core GPU, 16-core Neural Engine
- 24GB unified memory
- 2TB SSD storage
- Gigabit Ethernet
- Three Thunderbolt 5 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack
AED 7,440
Inclusive of VAT
Customized Product
Check Availability
Free delivery within 1-2 days
Apple Manufacturing Warranty
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Specification
Overview
| Model Number | Z1JV00026 |
|---|---|
| Model Name | Mac Mini |
| Processor | Apple M4 Pro Chip – 12-Core CPU |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 2TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Connectivity | Three Thunderbolt 5 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Color | Silver |
Description
Experience ultimate performance in a compact form with the Apple Mac Mini M4 Pro Chip (Z1JV00026) Equipped with Apple’s powerful M4 Pro chip, featuring a 12-Core CPU and 16-Core GPU, this Mac Mini delivers incredible speed and efficiency for demanding workflows, content creation, and everyday productivity.
With 24GB of unified memory and a 2TB SSD, you get lightning-fast multitasking and storage performance — all in a sleek Silver aluminum enclosure designed to fit any workspace.



Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV00026, 24GB RAM, 2TB SSD, 12-core CPU, 16-core GPU, Silver” Cancel reply
Related Products
Apple Mac Mini M4 Chip, Z1JX00065, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,745
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV000VQ, 48GB RAM, 8TB SSD, 12‑core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 14,520
Inclusive of VAT
Apple Mac Studio, M3 Ultra Chip, Z1CE000DM, 256GB RAM, 1TB SSD, 28-Core CPU, 60-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 22,890
Inclusive of VAT
| Model Number | Z1CE000DM |
|---|---|
| Processor | Apple M3 Ultra Chip – 28-Core CPU |
| Graphics | 60-Core GPU |
| Memory (RAM) | 256GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Front Ports | Two USB-C ports, SDXC card slot |
| Back Ports | Four Thunderbolt 5 ports, two USB‑A ports, HDMI port, 10Gb Ethernet port, headphone jack |
| Color | Silver |
Apple MacBook Air 13-inch MW123, M4 Chip, 16GB RAM, 256GB SSD, Liquid Retina Display, 10-Core CPU & 8-Core GPU, macOS Midnight
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,130
Inclusive of VAT
| Model Number | MW123 |
|---|---|
| Year | 2025 |
| Processor | Apple M4 Chip (10-Core CPU) |
| Graphics | 8-Core GPU |
| Neural Engine | 16-Core |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Display | 13.6-inch Liquid Retina Display |
| Resolution | 2560×1664 pixels |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Ports | 2× Thunderbolt / USB 4, MagSafe 3, Audio Jack |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Wireless | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | MidnightBlue |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE54, M5 Chip, 16GB RAM, 1TB SSD, 10CPU, 10GPU Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,200
Inclusive of VAT
| Model Number | MDE54 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE64, M5 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 8,000
Inclusive of VAT
| Model Number | MDE64 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Silver |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.