Showing 1–12 of 19 results
Apple MacBook Pro
Apple MacBook Pro 14-Inch MX2F3 M4 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 14CPU, 20GPU Liquid XDR Retina Display, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
| Storage | 1 TB SSD |
|---|---|
| RAM | 24 GB |
| Color | Silver |
| Model Number | MX2F3 |
| Processor | Apple M4 Pro Chip – 14-Core CPU |
| Graphics | 20-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE04, M5 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, 10-core CPU, 10-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,800Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Pro |
| Model Number | MDE04 |
| Processor | Apple M5 Chip |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| Operating System | macOS |
| RAM | 16GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | Liquid Retina XDR |
| High Brightness & Wide Color (P3) | Yes |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE14, M5 Chip, 16GB RAM, 1TB SSD, 10CPU, 10GPU Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,250Inclusive of VAT
| Color | Black |
|---|---|
| Model Number | MDE14 |
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE34, M5 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 10CPU, 10GPU Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,520Inclusive of VAT
| Model Number | MDE34 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE44, M5 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, 10CPU, 10GPU Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,300Inclusive of VAT
| Model Number | MDE44 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Color | Silver |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE54, M5 Chip, 16GB RAM, 1TB SSD, 10CPU, 10GPU Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,200Inclusive of VAT
| Model Number | MDE54 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 16GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MDE64, M5 Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 8,000Inclusive of VAT
| Model Number | MDE64 |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 10-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14-inch Liquid Retina XDR Display |
| Operating System | macOS |
| Battery Life | Up to 24 hours |
| Keyboard | Backlit Magic Keyboard (English) |
| Neural Engine | 16-core Neural Engine |
| Camera | 12MP Center Stage, 1080p HD recording |
| Speakers | Six-speaker high-fidelity system with force-cancelling woofers |
| Connectivity | 3 x Thunderbolt 4, HDMI, SDXC Card Slot, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MW2V3, M4 Chip, 16GB RAM, 1TB SSD, 10-core CPU, 10-core GPU, English-Arabic Backlit Keyboard, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Pro |
| Model Number | MW2V3AB/A |
| Display Size | 14-Inch |
| Display Type | Liquid Retina XDR |
| Processor | Apple M4 |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| Memory | 16GB Unified RAM |
| Storage | 1TB SSD |
| Keyboard | Keyboard |
| Operating System | macOS |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MW2W3, M4 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, Liquid Retina XDR Display, 10-core CPU, 10-core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,100Inclusive of VAT
| Model Number | MW2W3 |
|---|---|
| Chipset | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| Memory | 16GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 14″ Liquid Retina XDR Display |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Operating System | macOS |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 14-Inch, MX2J3, M4 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina XDR Display, 14-core CPU, 20-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,195Inclusive of VAT
| Model Number | MX2J3 |
|---|---|
| Chipset | Apple M4 Pro Chip |
| CPU | 14-core |
| GPU | 20-core |
| Memory | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 14″ Liquid Retina XDR Display |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Operating System | macOS |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 14.2″ MGDN4, M5 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 15-Core CPU & 16-core GPU, Liquid Retina XDR Display, English Keyboard, MacOS, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 8,990Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MGDN4 |
| Display | 14.2″ Liquid Retina XDR |
| Resolution | 3024 x 1964 |
| Processor | Apple M5 Pro (15-Core CPU) |
| Graphics | 16-Core GPU |
| RAM | 24GB Unified memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Neural Engine | 16-core |
| Battery Life | Up to 22 hours |
| Speakers | High-fidelity six-speaker sound system with force-cancelling woofers |
| Keyboard | English |
| Backlit Keyboard | Backlit Magic Keyboard |
| Port | 3x Thunderbolt 4 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| camera | 12MP Center Stage camera with support for Desk View |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 14.2″ MGDR4, M5 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, 15-Core CPU & 16-core GPU, Liquid Retina XDR Display, English Keyboard, MacOS, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 8,990Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model Number | MGDR4 |
| Display | 14.2-inch Liquid Retina XDR |
| Resolution | 3024 x 1964 |
| Processor | Apple M5 Pro Chip (15-Core CPU) |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Neural Engine | 16-core |
| RAM | 24 GB |
| Storage | 1 TB SSD |
| Battery Life | Up to 22 hours |
| Speakers | High-fidelity six-speaker sound system with force-cancelling woofers |
| Keyboard | English |
| Backlit Keyboard | Backlit Magic Keyboard |
| Ports | 3x Thunderbolt 4 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| camera | 12MP Center Stage camera with support for Desk View |
| Color | Black |
