Filter by price
Color
CPU
GPU
Processor
RAM
Storage
Apple
Apple iPhone 16 Pro Max (512GB) Desert Titanium Middle East Version with FaceTime
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,300
Inclusive of VAT
Apple iPhone 17 Black 256GB, A19 Chip, 6.3″ Super Retina XDR Display, 5G (Nano SIM + eSIM), With FaceTime – International Version
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,440
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iPhone 17 |
| Version | International Version |
| Processor | Apple A19 Chip |
| OS | Latest iOS version |
| Internal Storage | 256GB |
| Screen Size | 6.3 Inches |
| Display Type | Super Retina XDR |
| Resolution | High-resolution OLED |
| SIM Type | Nano SIM + eSIM |
| Network Type | 5G |
| Primary Camera (MP) | 48+48MP |
| Secondary Camera Resolution | 18 MP |
| Charging Type | Type-C |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Color | Black |
Apple iPhone 17, White 256GB Storage, A19 Chip, 5G/Wi Fi7, 6.3″ Super Retina XDR Display, (eSim only) With FaceTime – International Version
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,180
Inclusive of VAT
| Model Number | iPhone 17 |
|---|---|
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | International Version (eSIM) |
| Operating System | iOS |
| Processor Name | Apple Bionic |
| Number of Cores | Hexa Core |
| Flash | Dual Tone flash |
| Fast Charging | Yes |
| Network Type | 5G |
| Primary Camera (MP) | 48+48MP |
| Secondary Camera Resolution | 18 MP |
| Secondary Camera | 16 – 31.9 MP |
| Battery Size | 3692 mAh |
| Screen Size | 6.3 in |
| SIM Type | eSIM |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Processor Number | A19 |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Color | White |
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 256GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9D3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,290
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9E3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,970
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Chip, MCYT4, 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU 10-Core GPU Desktop Computer, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,430
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Chip, Z1JX00065, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,745
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, MCX44, 24GB RAM, 512GB SSD, 12-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,100
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV00026, 24GB RAM, 2TB SSD, 12-core CPU, 16-core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,440
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV000VQ, 48GB RAM, 8TB SSD, 12‑core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 14,520
Inclusive of VAT
Apple Mac Studio M3 Ultra Chip – MU973, 96GB RAM, 1TB SSD, 28-Core CPU, 60-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 15,300
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | Mac Studio |
| Model Number | MU973 |
| Form Factor | Desktop |
| Chipset | Apple M3 Ultra |
| CPU | 28-Core CPU |
| GPU | 60-Core GPU |
| Neural Engine | 32-Core Neural Engine |
| RAM | 96GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Front Ports | Two Thunderbolt 5 ports, SDXC card slot |
| Back Ports | Four Thunderbolt 5 ports, two USB‑A ports, HDMI port, 10Gb Ethernet port, headphone jack |
| Color | Silver |
Apple Mac Studio M4 Max Chip – Z1CD000HM, 36GB RAM, 1TB SSD, 14-Core CPU, 32-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | Mac Studio |
| Model Number | Z1CD000HM |
| Processor | Apple M4 Max |
| CPU | 14-Core CPU |
| GPU | 32-Core GPU |
| Neural Engine | 16-Core |
| Memory | 36GB Unified RAM |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Front | Two USB-C ports, SDXC card slot |
| Back | Four Thunderbolt 5 ports, two USB‑A ports, HDMI port, 10Gb Ethernet port, headphone jack |
| Ethernet | 10Gb Ethernet |
| Form Factor | Compact Desktop |
| Color | Silver |