Showing 13–19 of 19 results
Apple MacBook Pro
Apple MacBook Pro 16-Inch, MX2U3, M4 Pro Chip, 48GB RAM, 512GB SSD, Liquid Retina XDR Display, 14-core CPU, 20-core GPU Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
| Model Number | MX2U3HN/A |
|---|---|
| Chipset | Apple M4 Pro |
| CPU | 14-Core |
| GPU | 20-Core |
| Neural Engine | 16-Core |
| Memory | 48GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 16-inch Liquid Retina XDR |
| Ports | Three Thunderbolt 5 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Operating System | macOS |
| Battery | Up to 22 hours |
| Color | Silver |
Apple MacBook Pro 16-Inch, MX2X3, M4 Pro Chip, 24GB RAM, 512GB SSD, Liquid Retina XDR Display, 14-core CPU, 20-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 8,600
Inclusive of VAT
Apple MacBook Pro 16-Inch, MX313, M4 Max Chip, 48GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina XDR Display, 16-core CPU, 40-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 15,150
Inclusive of VAT
Apple MacBook Pro 16-Inch, Z1FT000CV, M4 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina XDR Display, 14-core CPU, 20-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,830
Inclusive of VAT
| Model Number | Z1FT000CV |
|---|---|
| Model Name | MacBook Pro |
| Chipset | Apple M4 Pro Chip |
| CPU | 14-core |
| GPU | 20-core |
| Memory | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 16.2″ Liquid Retina XDR Display |
| Ports | Three Thunderbolt 5 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Operating System | macOS |
| Resolution | 3456×2234 |
| Touch Screen | No |
| Brightness | 1000 nits |
| Speakers | High-Fidelity Six-Speaker System with Force-Cancelling Woofers |
| Built-in Microphone | Studio-Quality Three-Mic Array |
| Keyboard | Magic Keyboard – US English |
| Mouse Type | Force Touch Trackpad |
| Battery Life | Up to 24 Hours |
| Color | Black |
Apple Macbook Pro 16″ M4 Max Chip, 36GB RAM / 1TB SSD Space Black | MX303
Rated 0 out of 5
Out of stock
Apple MacBook Pro 16″ MX2Y3, M4 Pro Chip with 48GB RAM, 512GB SSD, 14-core CPU, 20-core GPU, English Keyboard, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,340
Inclusive of VAT
Apple MacBook Pro 16″ MX303, M4 Max Chip with 36GB RAM, 1TB SSD, 14-core CPU, 32-core GPU, English Keyboard, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 11,870
Inclusive of VAT
