Filter by price
Filter by brands
Color
- AliceBlueAliceBlue 1
- BlackBlack 32
- BlueBlue 6
- DarkBlueDarkBlue 2
- DarkGrayDarkGray 4
- GrayGray 1
- IndigoIndigo 1
- LightBlueLightBlue 1
- LightGoldenrodYellowLightGoldenrodYellow 1
- LightGreyLightGrey 2
- LightSkyBlueLightSkyBlue 1
- MidnightBlueMidnightBlue 6
- OrangeOrange 1
- PinkPink 3
- SilverSilver 42
- Sky BlueSky Blue 5
- WhiteWhite 7
- Graphite 1
CPU
GPU
Processor
RAM
Storage
Shop
Acer Nitro V 15 Gaming Laptop, 16GB RAM, 512GB SSD, 15.6″ FHD IPS 165Hz Display, Intel Core i5-13420H, GeForce RTX 5050 8GB GPU, English Keyboard, Windows 11 Home, Obsidian Black – NH.U1PAA.004
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,670Inclusive of VAT
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Nitro V 15 |
| Model / SKU | NH.U1PAA.004 |
| Processor | Intel Core i5-13420H |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB NVMe SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| Graphics Memory | 8GB GDDR6 |
| Display Size | 15.6 Inches |
| Display Type | FHD IPS |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Keyboard | English |
| Usage Type | Gaming |
| Color | Black |
Acer Nitro V 15 Gaming Laptop, 16GB RAM, 512GB SSD, 15.6″ FHD IPS 165Hz Display, Intel Core i9-13900H, GeForce RTX 5060 8GB GPU, English Keyboard, No OS, Obsidian Black – NH.QZ8EM.001
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,270Inclusive of VAT
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Nitro V 15 |
| Model / SKU | NH.QZ8EM.001 |
| Processor | Intel Core i9-13900H |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB NVMe SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Graphics Memory | 8GB GDDR6 |
| Display Size | 15.6 Inches |
| Display Type | FHD IPS |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Operating System | No OS |
| Keyboard | English |
| Usage Type | Gaming |
| Color | Black |
Acer Predator Helios Neo 16 AI PHN16-73-92X1 Gaming Laptop, 32GB RAM, 1TB Storage, 16″ WQXGA 240Hz Display, Intel Core Ultra 9 275HX, GeForce RTX 5070 Ti GPU, ENG Keyboard, Win11, Black – NH.U0UAA.001
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,980Inclusive of VAT
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Predator Helios Neo 16 AI |
| Model Number | PHN16-73-92X1 |
| Product Code / SKU | NH.U0UAA.001 |
| Processor | Intel Core Ultra 9 275HX |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB NVMe SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Graphics Memory | High-Performance Dedicated VRAM |
| Display Size | 16 Inches |
| Display Type | WQXGA |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English |
| Usage Type | Gaming |
| Color | Black |
Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71-98RF Gaming Laptop, 32GB RAM, 1TB SSD, 16″ OLED 240Hz Display, Intel Core Ultra 9 275HX, RTX 5070 Ti 12GB GPU, English K/B, Win11, Black – NH.U0KAA.001
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,395Inclusive of VAT
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Predator Helios Neo 16S AI |
| Model Number | PHN16S-71-98RF |
| Processor | Intel Core Ultra 9 275HX |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB NVMe SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Graphics Memory | 12GB GDDR6 |
| Display Size | 16 Inches |
| Display Type | OLED |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Operating System | Windows 11 |
| Keyboard | English |
| Usage Type | Gaming |
| Color | Black |
Apple 140W USB-C Power Adapter White
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 375Inclusive of VAT
| Color | White |
|---|---|
| Brand | apple |
| Wattage | 140 W |
Apple Airpods 4, Spatial Audio W/ Dynamic Head Tracking, H2 Chip, Voice Isolation, Force Sensor, IP54 Dust, Sweat, & Water Resistant, Up to 30 Hours of Playback, USB-C Charging Case, White
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 390Inclusive of VAT
| Model | Apple AirPods 4 |
|---|---|
| Chipset | Apple H2 Chip |
| Audio Technology | Spatial Audio with Dynamic Head Tracking |
| Controls | Force Sensor for Audio/Calls Control |
| Microphones | Voice Isolation Microphones |
| Resistance Rating | IP54 Dust, Sweat & Water Resistant |
| Battery Life | Up to 30 Hours (with Charging Case) |
| Charging Port | USB-C |
| Case Features | USB-C Charging Case |
| Color | White |
Apple AirPods Pro 3 – 4x Active Noise Cancellation, Dual Beamforming Microphones, H2 Chip, Bluetooth 5.3, 8 Hours Playtime | White
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 920Inclusive of VAT
| Model | Apple AirPods Pro 3 |
|---|---|
| Chipset | Apple H2 Chip |
| Active Noise Cancellation | 4x More Powerful ANC |
| Audio Modes | ANC + Transparency Mode |
| Microphones | Dual Beamforming Microphones |
| Connectivity | Bluetooth 5.3 |
| Battery Life | Up to 8 Hours Listening Time |
| Charging Case | Supports USB-C |
| Controls | Force Sensor Controls |
| Color | White |
Apple iMac – MQRR3 – M3 8/10GPU 8GB 512gb Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 6,490Inclusive of VAT
| Color | AliceBlue |
|---|
Apple iMac 24″ MCR24, M4 Chip with 24GB RAM, 512GB SSD, M4 Chip, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Desktop Computer, English Keyboard, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,750Inclusive of VAT
| Model | iMac 24-inch |
|---|---|
| Model Number: | MCR24 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| RAM | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Display Type | P3 Wide Color, True Tone |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Silver |
Apple iMac 24″ MD2T4, M4 Chip with 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Desktop Computer, English Keyboard, Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,800Inclusive of VAT
| Model | iMac 24-inch |
|---|---|
| Model Number | MD2T4 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| RAM | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Display Type | P3 Wide Color, True Tone |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | DarkBlue |
Apple iMac 24″ MQRQ3, M3 Chip with 8GB RAM, 256GB SSD, 8-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,720Inclusive of VAT
| Color | LightBlue |
|---|---|
| Model | MQRQ3 |
| Chipset | Apple M3 |
| CPU | 8-Core |
| GPU | 10-Core |
| RAM | 8GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Display | 24-inch 4.5K Retina |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Keyboard | Magic Keyboard (English) |
Apple iMac 24″ MWUC3, M4 Chip with 16GB RAM, 256GB SSD, 8-Core CPU, 8-Core GPU, English Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,150Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iMac 24-inch |
| Model Number | MWUC3 |
| Form Factor | All-in-One Desktop |
| Chipset | Apple M4 |
| CPU & GPU | 8-Core CPU-8-Core GPU |
| Neural Engine | 16-Core Neural Engine |
| RAM | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 4.5K Retina Display |
| Keyboard Layout | English |
| Mouse | Apple Magic Mouse |
| Ports | Two Thunderbolt / USB 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Color | Silver |






