Filter by price
Filter by brands
Color
- AliceBlueAliceBlue 1
- BlackBlack 32
- BlueBlue 6
- DarkBlueDarkBlue 2
- DarkGrayDarkGray 4
- GrayGray 1
- IndigoIndigo 1
- LightBlueLightBlue 1
- LightGoldenrodYellowLightGoldenrodYellow 1
- LightGreyLightGrey 2
- LightSkyBlueLightSkyBlue 1
- MidnightBlueMidnightBlue 6
- OrangeOrange 1
- PinkPink 3
- SilverSilver 42
- Sky BlueSky Blue 5
- WhiteWhite 7
- Graphite 1
CPU
GPU
Processor
RAM
Storage
Shop
Apple iMac 24″ Z1K5001G5, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,380Inclusive of VAT
| Model | Z1K5001G5 |
|---|---|
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| RAM | 32GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 24″ 4.5K Retina Display |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Wireless | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard | Magic Keyboard (English) |
| Type | All-in-One Desktop Computer |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Color | Blue |
| Operating System | macOS |
Apple iMac 24″ Z1K50022J, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Nano-Textured Display, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,100Inclusive of VAT
| Model | Z1K50022J |
|---|---|
| Chipset | Apple M4 |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| RAM | 32GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 24″ 4.5K Retina, Nano-Textured Glass |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Keyboard | Magic Keyboard (English) |
| Type | All-in-One Desktop |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Color | Blue |
Apple iMac 24″ Z1K800084, M4 Chip with 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Orange
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,420Inclusive of VAT
| Model Number | Z1K800084 |
|---|---|
| Display | 24-inch 4.5K Retina Display |
| Chipset | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Keyboard | English |
| Ports | Four Thunderbolt 4 ports |
| Operating System | macOS |
| Wireless | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Color | Orange |
Apple iPad, 11″ MD4E4, Liquid Retina Display, A16 Chip, 128GB Storage, Touch ID, Wi-Fi, Up to 10 Hour Battery, Pink
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 1,300Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iPad 11-inch |
| Model Number | MD4E4 |
| Processor | Apple A16 Chip |
| Operating System | iPadOS |
| Internal Storage | 128GB |
| Screen Size | 11 Inches |
| Display Type | Liquid Retina Display |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Life | Up to 10 hours |
| Version | International Version |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Flash | LED |
| Camera Type | Primary Camera |
| Secondary Camera | 12 MP & Above |
| Charging Type | Type-C |
| Color | Pink |
Apple iPhone 16 Pro Max (512GB) Desert Titanium Middle East Version with FaceTime
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,300Inclusive of VAT
| Color | LightGoldenrodYellow |
|---|
Apple iPhone 17 Black 256GB, A19 Chip, 6.3″ Super Retina XDR Display, 5G (Nano SIM + eSIM), With FaceTime – International Version
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,440Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iPhone 17 |
| Version | International Version |
| Processor | Apple A19 Chip |
| OS | Latest iOS version |
| Internal Storage | 256GB |
| Screen Size | 6.3 Inches |
| Display Type | Super Retina XDR |
| Resolution | High-resolution OLED |
| SIM Type | Nano SIM + eSIM |
| Network Type | 5G |
| Primary Camera (MP) | 48+48MP |
| Secondary Camera Resolution | 18 MP |
| Charging Type | Type-C |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Color | Black |
Apple iPhone 17, White 256GB Storage, A19 Chip, 5G/Wi Fi7, 6.3″ Super Retina XDR Display, (eSim only) With FaceTime – International Version
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,180Inclusive of VAT
| Model Number | iPhone 17 |
|---|---|
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | International Version (eSIM) |
| Operating System | iOS |
| Processor Name | Apple Bionic |
| Number of Cores | Hexa Core |
| Flash | Dual Tone flash |
| Fast Charging | Yes |
| Network Type | 5G |
| Primary Camera (MP) | 48+48MP |
| Secondary Camera Resolution | 18 MP |
| Secondary Camera | 16 – 31.9 MP |
| Battery Size | 3692 mAh |
| Screen Size | 6.3 in |
| SIM Type | eSIM |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Processor Number | A19 |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Color | White |
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 256GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9D3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,290Inclusive of VAT
| Model Number | MU9D3 |
|---|---|
| Neural Engine | 16-Core |
| Processor | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Operating System | macOS |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9E3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,970Inclusive of VAT
| Neural Engine | 16-Core |
|---|---|
| Model Number | MU9E3 |
| Chipset | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory | 16GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Operating System | macOS |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Chip, MCYT4, 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU 10-Core GPU Desktop Computer, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,430Inclusive of VAT
| Model Number | MCYT4 |
|---|---|
| Processor | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| Neural Engine | 16-Core |
| Memory | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| OS | macOS |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Chip, Z1JX00065, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,745Inclusive of VAT
| Model Number | Z1JX00065 |
|---|---|
| Processor | Apple M4 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Connectivity | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, MCX44, 24GB RAM, 512GB SSD, 12-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,100Inclusive of VAT
| Model Number | MCX44 |
|---|---|
| Processor | Apple M4 Pro Chip – 12-Core CPU |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Operating System | macOS |
| Connectivity | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Color | Silver |






