Filter by price
Filter by brands
Color
- AliceBlueAliceBlue 1
- BlackBlack 32
- BlueBlue 6
- DarkBlueDarkBlue 2
- DarkGrayDarkGray 4
- GrayGray 1
- IndigoIndigo 1
- LightBlueLightBlue 1
- LightGoldenrodYellowLightGoldenrodYellow 1
- LightGreyLightGrey 2
- LightSkyBlueLightSkyBlue 1
- MidnightBlueMidnightBlue 6
- OrangeOrange 1
- PinkPink 3
- SilverSilver 42
- Sky BlueSky Blue 5
- WhiteWhite 7
- Graphite 1
CPU
GPU
Processor
RAM
Storage
Shop
Apple iMac 24″ Z1K5001G5, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,380
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K50022J, M4 Chip with 32GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, Nano-Textured Display, English Keyboard | Blue
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,100
Inclusive of VAT
Apple iMac 24″ Z1K800084, M4 Chip with 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU, 10-Core GPU, AIO Desktop Computer, English Keyboard | Orange
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,420
Inclusive of VAT
Apple iPad, 11″ MD4E4, Liquid Retina Display, A16 Chip, 128GB Storage, Touch ID, Wi-Fi, Up to 10 Hour Battery, Pink
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 1,300
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iPad 11-inch |
| Model Number | MD4E4 |
| Processor | Apple A16 Chip |
| Operating System | iPadOS |
| Internal Storage | 128GB |
| Screen Size | 11 Inches |
| Display Type | Liquid Retina Display |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Life | Up to 10 hours |
| Version | International Version |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Flash | LED |
| Camera Type | Primary Camera |
| Secondary Camera | 12 MP & Above |
| Charging Type | Type-C |
| Color | Pink |
Apple iPhone 16 Pro Max (512GB) Desert Titanium Middle East Version with FaceTime
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,300
Inclusive of VAT
Apple iPhone 17 Black 256GB, A19 Chip, 6.3″ Super Retina XDR Display, 5G (Nano SIM + eSIM), With FaceTime – International Version
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,440
Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | iPhone 17 |
| Version | International Version |
| Processor | Apple A19 Chip |
| OS | Latest iOS version |
| Internal Storage | 256GB |
| Screen Size | 6.3 Inches |
| Display Type | Super Retina XDR |
| Resolution | High-resolution OLED |
| SIM Type | Nano SIM + eSIM |
| Network Type | 5G |
| Primary Camera (MP) | 48+48MP |
| Secondary Camera Resolution | 18 MP |
| Charging Type | Type-C |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Color | Black |
Apple iPhone 17, White 256GB Storage, A19 Chip, 5G/Wi Fi7, 6.3″ Super Retina XDR Display, (eSim only) With FaceTime – International Version
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 3,180
Inclusive of VAT
| Model Number | iPhone 17 |
|---|---|
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | International Version (eSIM) |
| Operating System | iOS |
| Processor Name | Apple Bionic |
| Number of Cores | Hexa Core |
| Flash | Dual Tone flash |
| Fast Charging | Yes |
| Network Type | 5G |
| Primary Camera (MP) | 48+48MP |
| Secondary Camera Resolution | 18 MP |
| Secondary Camera | 16 – 31.9 MP |
| Battery Size | 3692 mAh |
| Screen Size | 6.3 in |
| SIM Type | eSIM |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Processor Number | A19 |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Color | White |
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 256GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9D3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,290
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9E3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,970
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Chip, MCYT4, 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU 10-Core GPU Desktop Computer, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,430
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Chip, Z1JX00065, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,745
Inclusive of VAT
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, MCX44, 24GB RAM, 512GB SSD, 12-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,100
Inclusive of VAT






