Filter by price
Color
CPU
GPU
Processor
RAM
Storage
Apple
Apple MacBook Pro 16-Inch, MX313, M4 Max Chip, 48GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina XDR Display, 16-core CPU, 40-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 15,150Inclusive of VAT
| Model Number | MX313 |
|---|---|
| Chipset | Apple M4 Max Chip |
| CPU | 16-core |
| GPU | 40-core |
| Memory | 48GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 16″ Liquid Retina XDR Display |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Operating System | macOS |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 16-Inch, Z1FT000CV, M4 Pro Chip, 24GB RAM, 1TB SSD, Liquid Retina XDR Display, 14-core CPU, 20-core GPU, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 9,830Inclusive of VAT
| Model Number | Z1FT000CV |
|---|---|
| Model Name | MacBook Pro |
| Chipset | Apple M4 Pro Chip |
| CPU | 14-core |
| GPU | 20-core |
| Memory | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Display | 16.2″ Liquid Retina XDR Display |
| Ports | Three Thunderbolt 5 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port |
| Camera | 1080p FaceTime HD |
| Operating System | macOS |
| Resolution | 3456×2234 |
| Touch Screen | No |
| Brightness | 1000 nits |
| Speakers | High-Fidelity Six-Speaker System with Force-Cancelling Woofers |
| Built-in Microphone | Studio-Quality Three-Mic Array |
| Keyboard | Magic Keyboard – US English |
| Mouse Type | Force Touch Trackpad |
| Battery Life | Up to 24 Hours |
| Color | Black |
Apple Macbook Pro 16″ M4 Max Chip, 36GB RAM / 1TB SSD Space Black | MX303
Rated 0 out of 5
Out of stock
| CPU | 14 Core |
|---|---|
| GPU | 32 Core |
| Storage | 1 TB SSD |
| RAM | 36 GB |
| Processor | Apple M4 Max |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 16″ MX2Y3, M4 Pro Chip with 48GB RAM, 512GB SSD, 14-core CPU, 20-core GPU, English Keyboard, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 10,340Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Pro |
| Model Number | MX2Y3LL/A, MX2Y3HN/A |
| Display Size | 16-Inch |
| Display Type | Liquid Retina XDR |
| Processor | Apple M4 Pro |
| CPU | 14-Core |
| GPU | 20-Core |
| Memory | 48GB Unified RAM |
| Storage | 512GB SSD |
| Keyboard | English, Backlit |
| Operating System | macOS |
| Camera | FaceTime HD |
| Color | Black |
Apple MacBook Pro 16″ MX303, M4 Max Chip with 36GB RAM, 1TB SSD, 14-core CPU, 32-core GPU, English Keyboard, Space Black
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 11,870Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | MacBook Pro |
| Model Number | MX303LL/A, MX303HN/A |
| Display Size | 16-Inch |
| Display Type | Liquid Retina XDR |
| Processor | Apple M4 Max |
| CPU | 14-Core |
| GPU | 32-Core |
| Memory | 36GB Unified RAM |
| Storage | 1TB SSD |
| Keyboard | English, Backlit |
| Operating System | macOS |
| Camera | FaceTime HD |
| Color | Black |
Apple Magic Keyboard for iPad Pro 11-inch (M4) – International English – White | MWR03
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 1,195Inclusive of VAT
| Model Number | MWR03 |
|---|---|
| Connection Type | Wireless |
| Product Width | 11 in |
| Keyboard Language | International English |
| Model Compatibility | iPad Pro M4 |
| Color | White |
Apple Magic Keyboard for iPad Pro 13-inch (M4) – International English – Black | MWR53
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 1,395Inclusive of VAT
| Model Number | MWR53 |
|---|---|
| Connection Type | Wireless |
| Product Width | 13 in |
| Keyboard Language | International English |
| Color | Black |
| Model Compatibility | iPad Pro M4 |
Apple Magic Keyboard Touch ID for Mac Models,English, Silver | MK293
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 475Inclusive of VAT
| Color | Silver |
|---|
Apple Magic Mouse 3, Multi-Touch Surface Black | MMMQ3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 395Inclusive of VAT
| Color | Black |
|---|
Apple Magic Mouse USB-C – White Multi-Touch Surface – MXK53
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 290Inclusive of VAT
| Color | White |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Model Number | MXK53 |
| Type | Mouse |
| Compatible Products | iPad Pro, iPad Air, iPad mini, iPad, iPad mini 4, MacBook Air, MacBook Pro, iMac, Mac studio, Mac mini, Mac Pro |
| Cable Type | Type C Cable |
| What's in the Box | 1 x Magic mouse, 1 x USB-C charging cable |
Apple Pencil (USB-C) – White | MUWA3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 285Inclusive of VAT
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | Apple Pencil (USB-C) |
| Model Number | MUWA3 |
| Length | 6.10 inches (155 mm) |
| Diameter | 0.35 inch (8.9 mm) |
| Material | Aluminium |
| Bluetooth | Yes |
| Color | White |
| System Requirements | Requires iPadOS 17.1.1 or later |
Apple Pro Display XDR 32″, MYLH3 B/A, Retina 6K LCD Resolution, Standard Glass
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 20,770Inclusive of VAT
| Color | Silver |
|---|