Showing all 7 results
Apple Mac Mini
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 256GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9D3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,290Inclusive of VAT
| Model Number | MU9D3 |
|---|---|
| Neural Engine | 16-Core |
| Processor | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory | 16GB Unified Memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Operating System | macOS |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Chip, 16GB RAM, 512GB SSD, Desktop Computer, Silver | MU9E3
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 2,970Inclusive of VAT
| Neural Engine | 16-Core |
|---|---|
| Model Number | MU9E3 |
| Chipset | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core CPU |
| GPU | 10-Core GPU |
| Memory | 16GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Operating System | macOS |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Chip, MCYT4, 24GB RAM, 512GB SSD, 10-Core CPU 10-Core GPU Desktop Computer, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,430Inclusive of VAT
| Model Number | MCYT4 |
|---|---|
| Processor | Apple M4 Chip |
| CPU | 10-Core |
| GPU | 10-Core |
| Neural Engine | 16-Core |
| Memory | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Ports | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| OS | macOS |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Chip, Z1JX00065, 24GB RAM, 1TB SSD, 10-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 4,745Inclusive of VAT
| Model Number | Z1JX00065 |
|---|---|
| Processor | Apple M4 Chip – 10-Core CPU |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Connectivity | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, MCX44, 24GB RAM, 512GB SSD, 12-Core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 5,100Inclusive of VAT
| Model Number | MCX44 |
|---|---|
| Processor | Apple M4 Pro Chip – 12-Core CPU |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Operating System | macOS |
| Connectivity | Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV00026, 24GB RAM, 2TB SSD, 12-core CPU, 16-core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 7,440Inclusive of VAT
| Model Number | Z1JV00026 |
|---|---|
| Model Name | Mac Mini |
| Processor | Apple M4 Pro Chip – 12-Core CPU |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Memory (RAM) | 24GB Unified Memory |
| Storage | 2TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Connectivity | Three Thunderbolt 5 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Color | Silver |
Apple Mac Mini M4 Pro Chip, Z1JV000VQ, 48GB RAM, 8TB SSD, 12‑core CPU, 16-Core GPU, Silver
Rated 0 out of 5
Out of stock
AED 14,520Inclusive of VAT
| Model Number | Z1JV000VQ |
|---|---|
| Model Name | Mac Mini |
| Processor | Apple M4 Pro Chip – 12-Core CPU |
| Graphics | 16-Core GPU |
| Memory (RAM) | 48GB Unified Memory |
| Storage | 8TB SSD |
| Operating System | macOS |
| Connectivity | Three Thunderbolt 5 ports, HDMI port, two USB‑C ports, headphone jack |
| Color | Silver |
